پیغام کوتاه
ارشيو پيغام کوتاه   

 

مصاحبه باعدنان حسینی سازنده نرم افزار تسکین

مصاحبه اختصاصی پینوس با عدنان حسینی سازنده نرم افزار بین المللی قرآنی تسکین

عدنان حسینی

مدیر عامل شرکت تسنیم سافت می گوید : همیشه از دوران کودکی آرزو داشتم اگر هر تخصصی کسب کردم  سعی ام بر آن باشد که با تلفیق تخصصم و مسائل دینی کاری علمی برای مسلمانان انجام داده باشم. شاید یکی از مهمترین انگیزه ام همین مسئله بوده و ناگفته نماند که اساتید و دوستانی زیادی مشوق اینجانب بوده اند که از خداوند متعال خواستارم در تمامی مراحل زندگی موفق و مویدشان گرداند.ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوست ارجمند و گران مایه. از اینکه وقت تان را در اختیار وب سایت پینوس قرار دادید سپاس گزاریم. لطفا بیوگرافی مختصری از خودتان به عمل آورید و همینطور کارتان را معرفی کنید
الحمدلله و الصلاة و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و من والاه

     با عرض سلام و خسته نباشید به تمام دوستان و برادران ایمانی عزیزم و بازدید کنندگان محترم از وب سایت پینوس، سید عدنان حسینی متولد سال 1368 از اهالی روستای شمشیر از توابع شهرستان پاوه هستم. دوره ابتدایی و راهنمایی رو در روستای شمشیر به اتمام رساندم و دوره دبیرستان رو در شهر پاوه گذراندم. مهر 87 بود که در کنکور سراسری  قبول شدم و در اولین اولویت در رشته کامپیوتر دانشگاه تربیت دبیر فنی مهندسی، در استان گیلان پذیرفته شدم. ترم آخر دوره کاردانی در آزمون کاردانی به کارشناسی در دانشگاه کاشان) اصفهان( قبول شدم که به دلایلی از جمله مشغله زیاد کاری در شهر رشت نتوانستم در دانشگاه ثبت نام کنم. مهر امسال دوباره در دانشگاه کرمانشاه  پذیرفته شدم  و چون در بخش مرکز رشد و پارک علم و فناوری دانشگاه کردستان به خاطر ارائه چند طرح نرم افزاری مشغول به کار شدم به ناچار دوره کارشناسی رو به شهر سنندج انتقال دادم.

 از چه زمانی فعالیت هایتان را در این زمینه شروع کردید؟
تقریبا از مهر 87  ترم اول دانشگاه، مطالعات خودم رو در این زمینه شروع کردم در اوایل ترم تا نزدیک یک سال و نیم فقط  در بخش ساخت اطلاعات، دیتابیس  و کارشناسی مذهبی نرم افزار کار نمودم که در این بخش چون پژوهش مربوطه به دلایلی در تخصص اینجانب نبود پژوهشی طولانی در علوم اسلامی و چند البته پر خیر برای اینجانب بود.

 آیا فعالیتتان فردی بوده یا تیمی؟ (اگر تیمی بیوگرافی از دوستانتان را هم مطرح کنید) و برای انجام این کار از چه کسانی کمک گرفتید؟
همانطوری که در اول برایتون توضیح دادم من از مهر 87 شروع به فعالیت نمودم و در واقع در طراحی نرم افزارهای اسلامی جدا از طراحی تمامی نرم افزار کاربردی ، آموزشی و ... بسیار وقت گیر و دارای حساسیت خاصی  است که نیاز به برنامه نویسی ماهر، گرافیستی با روحیه مذهبی، چندین کارشناس اسلامی ، محققی پویا و اسپانسری قوی دارد .
اینجانب متأسفانه به دلایلی هم چون دوری از دوستان در زمینه برنامه نویسی و در دسترس نبودن کارشناسان علوم دینی و عدم اعتماد شخصیت های اسلامی برای حمایت های همه جانبه از این پروژه مجبور برآن شدم که در تمام زمینه ها،  خودم به تنهایی کار ها رو انجام بدهم  در شهریور سال 90 بعد از تأییدیه فنی نرم افزار و پذیرفته شدن در مرکز رشد دانشگاه کردستان که مرکزی کاملا علمی و تخصصی برای حمایت از مخترعان، و نوآوران در تمامی زمینه های فنی و مهندسی است  و پس از چندین مرحله داوری اعضایی هیئت علمی دانشگاه از جمله :
- دکتر رزاقی مدرس برق و الکترونیک دانشگاه کردستان ریاست مرکز رشد
- دکتر ارکات مدیر گروه صنایع
- دکتر میرزای ریاست بنیاد نخبگان
- پروفسور سلیمی معاون علمی پژوهشی دانشگاه
- دکتر افسری مدیر گروه فقه و حقوق
- دکتر رسول نژاد عضو هیئت علمی ادبیات عرب  و غیره ...
با پیشنهاد اساتید مربوطه برآن شدم که برای پختگی و ویراستاری کامل طرح از دوستانم کمک بگیرم .
که در زمینه برنامه نویسی از دوست عزیزم مهندس سعید امینی از رشت و مهندس سعید ابراهیم زاده از بوکان کمک گرفتم و در زمینه گرافیک از خانم جمیله مجید زاده دانشجوی مهندسی شهرسازی دانشگاه کردستان و در زمینه کارشناسی اسلامی نرم افزار از جناب آقای دکتر سالم افسری مدیر گروه فقه و حقوق دانشگاه کردستان و در قسمت ویرایش صدا از مهندس عرفان وطن پرست و در قسمت کاربری زبان کوردی از آقای صلاح الدین دبیری از مریوان و مهدی قادری و در قسمت کاربری زبان انگلیسی از دکتر هوشیار علیزاده و آقای علیرضا غفاری و در قسمت کاربری زبان عربی از جناب آقای دکتر عبدالله رسول نژاد و آقای مهدی قادری و در زمینه تألیف ، آموزش ، و ویراستاری بخش تجوید از دکتر اسماعیل یوسفی مدرس حوزه و دانشگاه کمک گرفتم.
و در پایان شایسته ی ذکر است که در تمامی زمان حضور بنده در شهر سنندج و دانشگاه کردستان از کمک های معنوی و مادی برادر بزرگوارم کاک مهدی قادری بهره مند بوده ام. و در برابر مشکلات پیش آمده، ایشان را پشتوانه ی محکمی برای خود می دانم.

 انگیزه ی شما برای انجام این کار چه بوده؟ آیا کسی در این پروژه مشوق تان بوده است؟
همیشه از دوران کودکی آرزو داشتم اگرهر تخصصی کسب کردم  سعی ام برآن باشد که با تلفیق تخصصم و مسائل دینی کاری علمی برای مسلمانان انجام داده باشم. شاید یکی از مهمترین انگیزه ام همین مسئله بوده و ناگفته نماند که اساتید و دوستانی زیادی مشوق اینجانب بوده اند که از خداوند متعال خواستارم در تمامی مراحل زندگی موفق و مویدشان گرداند.

 آیا فعالیت دیگری در این زمینه یا زمینه های دیگر انجام داده اید ؟
بله – تقریبا کارهایی انجام داده ایم که بنا به دلایلی فعلا از اسم بردنشان معذوریم و إن شاء الله در آینده نه چندان دور به اطلاع دوستان می رسانیم

 علت نام گذاری تسکین برای این نرم افزار چه بود ؟
همانطور که می دانید در ابتدا نام تسنیم قرآنی (( تسنیم یکی از کلمات قرآنی و نام چشمه ای در بهشت است و در سوره مبارکه مطففین آیه 32 آمده است. )) را برای نرم افزار انتخاب کرده بودیم اما به دلایلی و با مشورت دوستان این نام را تغییر داده و از کلمه تسکین استفاده نمودیم.
تسکین مصدر باب تفعیل از ((سَکَنَ))  و به معنی آرامش دهنده، آرامش بخش و مرهم است و از کلمه سکینه که در قرآن آمده، الهام گرفته شده و البته می تواند مفهوم ضمنی آیه أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ را در بر داشته باشد.

 ساخت نرم افزار تسکین چه مدت زمان برد؟
ساخت نرم افزار تقریبا از سال 87 تاکنون

 برای ساخت نرم افزار از چه برنامه های کامپیوتری استفاده کرده اید.؟
1 - برنامه نویسی سی شارپ
2 - برنامه نویسی ویژوال بیسیک
3 - برنامه نویسی  Lingo - Director MX
4 - نرم افزار Flash  برای تولید فایل های swf
5 - 3Dmax
6 - Microsoft SQL Server 2005 -  Database
7 - Photoshop CS5 Me Lite
و ...

 قصد دارید در آینده نرم افزار تسکین را آپدیت کنید و قابلیت های جدیدی به آن اضافه کنید ؟
بله – حتما به امید خدا سعی داریم که هر سال نسخه جدیدتر و با قابلیت بیشتری برای نرم افزار اعمال کنیم

 با توجه به اینکه در نرم افزار بخش آموزش تجوید گذاشته اید ، نظرتان در مورد آموزش مجازی چیست ؟ و آیا این شیوه ی آموزش می تواند موفق واقع شود ؟
البته  طرح بسیار جالب و مبتکرانه ای است و نیاز به چندین مدرس متخصص دارد که در دنیای مجازی هم دارای اطلاعات عمومی اینترنت باشند اما چنین شرایطی نیاز به زمان، هزینه و امکانات دارد که باید با همت دوستان و کسانی که در این راستا توانایی دارند به آن رسید. البته دوست و استاد عزیز ما کاک اسماعیل یوسفی در این زمینه واقعا شخصیتی توانا و متواضعی می باشند -  من آدرس ایمیل ایشان رو درج می نماییم  و دوستان عزیز می توانند تا راه اندازی چنین طرحی بصورت کامل حداقل از توانایی کاک اسماعیل بهرمند باشند.
Esmaeil0515@yahoo.com

 آیا این نرم افزار در مدارس ودانشگاه ها کاربردی دارد ؟
نرم افزار ما در تمامی مقاطع تحصیلی  و تمامی سنین قابل استفاده می باشد و مدارس و دانشگاه هم از این قاعده مستثنی نمی باشند – مثلا بخش ترجمه شامل 42 عنوان ترجمه قرآن به 34 زبان زنده دنیا،10 عنوان تفسیر عربی و 5 عنوان تفسیر فارسی، ترجمه گویایی قرآن به سه زبان انگلیسی، کوردی، فارسی، سرچ قوی نرم افزار، آموزش تجوید و ... می تواند در محیط دانشگاه جهت نوشتن مقالات کمک شایانی به محققان نماید.

 برنامه ی شما برای آینده چه می باشد ؟
به امید خدا ما شرکتی رو با نام عنوان شرکت تسنیم سافت دنیای مجازی تأسیس نموده ایم، که به نوعی در تولید نرم افزار اولین شرکت تولیدی نرم افزارهای بین المللی در مناطق کرُدنشین و اهل سنت ایران بشمار می رود که اینجانب مدیرعامل شرکت و آقای مهدی قادری رئیس هیئت مدیره شرکت می باشند. که در واقع در نظر داریم محصولاتمان را که دارای قابلیت جهانی می باشند در سطح کشور و بین الملل گسترش دهیم و در میان برادران ایمانی افرادی را که دارای توانایی بالا در مسائل مختلف کامپیوتر از جمله ((برنامه نویسی ، اسکریپت نویسی (ملتی مدیا)، گرافیک ، طراحی سایت و ... )) می باشند . جذب نموده و در این راستا باهم همکاری بنماییم.

 چه عامل یا عواملی باعث شد به فکر طراحی این نرم افزار بیافتید؟
احساس خلأ صد در صد در طراحی نرم افزار و انیمیشن در مناطق کردنشین و اهل سنت

 چه مشکلاتی پیش روی این فعالیت شما بوده؟
مطمئنا هر کسی بخواهد کار و هدفی را پیگیری نمایید و به انجام برساند. به اندازه بزرگی و کوچکی کار ، دچار مشکلات خاصی می شود. تا حال حاضر به امید خدای متعال توانسته ایم تا حدودی این مشکلات رو برطرف بنماییم و برای برطرف نمودن بقیه مشکلات از تمامی دوستان خواهشمندیم در اقامه نمازهایشان با خلوص دل برایمان دعاء کنند

 احساس می کنید به هدف خود رسیده اید؟
تاحدودی بله

 هدف شما از ساخت این نرم افزار چیست؟
همانطوری که در بالا توضیح دادم پر نمودن خلأ بزرگ در طراحی نرم افزار و انیمشن در مناطق کردنشین و اهل سنت و نوعی اداء دین به نسبت دین

 آیا شخصیت های دینی و مذهبی مطرح در انجام این کار به شما کمک نموده اند؟
من مسافرت های زیادی رفته و با شخصیت های اسلامی زیادی در این زمینه ملاقات داشته ام که دارای تحصیلات دانشگاهی در گرایش های اسلامی بوده و شهرتی خاص در بین عموم مردم داشته اند. که از راهنمایی ها و مشاوره ی همه ی این عزیزان بهره کافی را برده ام. البته دعای خیر این عزیزان همیشه به صورت ملموس در پیشبرد هدفم مرا یاری داده است.

 چند مدت دیگر نرم افزار قرآنی تسکین وارد بازار می شود؟
إن شاء الله حداکثر تا 45 روز دیگه وارد بازار میشود.

 اندرز یا نکته ای برای مخاطبانتان  سایت
واقعا وب سایت زیبا و پرمحتوایی دارید و من آینده ی روشنی  رو برای دوستان عزیزم در وب سایت پینوس پیش بینی می کنم. و در نهایت اندرزی را که استادِ حضرت شافعی رحمها الله به ایشان نمودند را به خود و همه ی مخاطبان پینوس تقدیم می کنم :


شَكَوْت إلَى وَكِيعٍ سُوءَ حِفْظِي

فَأَرْشَدَنِي إلَى تَرْكِ الْمَعَاصِي

وَأَخْبَرَنِي بِأَنَّ الْعِلْمَ نُورٌ

وَنُورُ اللَّهِ لَا يُهْدَى لِعَاصِي


به نزد وکیع شکایت بدی حافظه ام را بردم و او من را به ترک گناهان راهنمایی نمود و به من خبر داد که علم نور است و نور خداوند(که همان علم باشد) برای گناهکاران قابل دست یابی نیست.
والسلام علیم ورحمة الله و برکاته

 

با سپاس فراوان از سایت پینوس که این مصاحبه را انجام داده اند.

 تسینم تسنیم قرآنی تسنیم سافت عدنان حسینی روستای شمشیر تسکین نرم افزار تسکین نرم افزار قرآنی
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 26 دي ماه، 1391 توسط Administrator  پرینت

مرتبط باموضوع :

 درد و عیب اساسی ما ایرانیان  [ جمعه، 20 بهمن ماه، 1391 ] 1465 مشاهده
 جشن ها و مراسم های کردستان در ماه مولود  [ سه شنبه، 17 دي ماه، 1392 ] 1872 مشاهده
 دو داستان زیبا و آموزنده از پائولو کوئلیو  [ دوشنبه، 8 خرداد ماه، 1391 ] 2248 مشاهده
 سواره نظام كوهستان  [ سه شنبه، 5 شهريور ماه، 1392 ] 1092 مشاهده
 ده فرمان لیمن  [ شنبه، 14 بهمن ماه، 1391 ] 3192 مشاهده
نام شما: محمدی

در مورخه : جمعه، 29 دي ماه، 1391
سلام - شعر عربی که آخر مصاحبه درج نموده اید رو خواهشن اصلاح نمایید درستش رو براتون نوشتم با تشکر محمدی شَكَوْتُ إلَى وَكِيعٍ سُوءَ حِفْظِي فَأرْشَدَنِي إلَى تَرْكِ المعَاصي وَأخْبَرَنِي بأَنَّ العِلْمَ نُورٌ ونورُ الله لا يهدى لعاصي
ارسال جوابیه ]

نام شما: امیری

در مورخه : جمعه، 29 دي ماه، 1391
با سپاس از مدیر راستی مگه نرم افزار بین المللی نیست پس چرا نوشته اید. مصاحبه باعدنان حسینی سازنده نرم افزار قرآنی باید می نوشتی مصاحبه با عدنان حسینی سازنده نرم افزار بین المللی قرآنی تسکین توی متن گفتن قابلیت جهانی و بین المللی داره راستی باید تو عنوانش هم اسمش تسکین رو یادتون نره چون اگه کسی بخواد بخره، احتمالا اشتباهی بخره ها!!!!
ارسال جوابیه ]

نام شما: کاک عدنان بژیت

در مورخه : چهارشنبه، 4 بهمن ماه، 1391
سلام کاک عدنان إن شاء الله موفق و سریلند باشی واقعا برای روستای شمشیر و ما افتخار خیلی بزرگی هستی کاش همه متخصصین ما می تونستم از رشته تحصیلی شون درست استفاده کنن - نمیدونم ترم چندمه مهندسی کامپیوتری ولی در کل دستت طلا
ارسال جوابیه ]

نام شما: salam

در مورخه : پنجشنبه، 5 بهمن ماه، 1391
سلام خسته نباشيد من این مصاحبه رو در سایت پینوس هم خوندم به نظرم بقیه مطالب از جمله عکس نرم افزار و خصوصا عکس کاک اسماعیل یوسفی و کاک مهدی قادری و درج نمایید تا شاید هم یک درصدی زحمات این دوستان رو جبران کرده باشیم
ارسال جوابیه ]

نام شما: یوسفی

در مورخه : دوشنبه، 2 بهمن ماه، 1391
برادر گرامی این نرم افزار یک نرم افزار بین المللیه دوستان راست میگن باید این طور می نوشتی مصاحبه اختصاصی پینوس با عدنان حسینی سازنده نرم افزار بین المللی قرآنی تسکین خواهشن اصلاح شود !! یکی از اعضای پایگاه های اینترنتی و خبرگزاری های غیر دولتی پینوس
ارسال جوابیه ]

نام شما: علی

در مورخه : پنجشنبه، 5 بهمن ماه، 1391
درود بر تو کاک عدنان ، انشااله قرآن حافظ و پشتیبانت بیت تا گیشتن به بانترین سطحی پیشرفتی فردی واجتماعی،براستی جنابت نمونه ی واقعی جوانیکی سالم و قابل احترامی.
ارسال جوابیه ]

نام شما: ترانه

در مورخه : جمعه، 6 بهمن ماه، 1391
سلام دوست گرامی 2 تا نظر خاص دارم 1 - یه نظرم مربوط به دوستیه با نام (( سلام )) که یه مطلبی رو قید نموده و شما هیچ کاری نکرده اید فقط تاییدش کردید مطلب <<< سلام كاك ستار خسته نباشيد من این مصاحبه رو در سایت پینوس هم خوندم به نظرم بقیه مطالب از جمله عکس نرم افزار و خصوصا عکس کاک اسماعیل یوسفی و کاک مهدی قادری و درج نمایید تا شاید هم یک درصدی زحمات این دوستان رو جبران کرده باشیم >>> 2 - در مورد یه دوست دیگه است .آخر مصاحبه این شعر عربی رو اشتباه درج نموده اید شَكَوْت إلَى وَكِيعٍ سُوءَ حِفْظِي فَأَرْشَدَنِي إلَى تَرْكِ الْمَعَاصِي وَأَخْبَرَنِي بِأَنَّ الْعِلْمَ نُورٌ وَنُورُ اللَّهِ لَا يُهْدَى لِعَاصِي درستش اینه براتون نوشتن
ارسال جوابیه ]

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب