پیغام کوتاه
ارشيو پيغام کوتاه   

 
روستای شمشیر: اخبار

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

درس­های زلزله کرمانشاه/ دکتر فریدون نوری

۲۱ آبانماه امسال در تقویم تاریخ معاصر ملت ایران روزی حزن انگیز است که در آن در بخش­هایی از استان کرمانشاه در شهرستان­های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، دالاهو و جوانرود، زمین این مرکب راهوار حیات، زیر پای ساکنانش رمید و در چشم بهم زدنی فاجعه­ای ملی رخ داد، که موجب آن صدها نفر از هموطنان عزیزمان از میان ما پر کشیده و به ابدیت و جاودانگی پیوستند و هزاران نفر مجروح و ده­ها هزار نفر هم آواره و بی­خانمان و داغدار مرگ عزیزان از دست رفته خویش در نهایت درماندگی و بهت چشم امیدشون برای رهایی از این مصیبت به سوی نهادهای مسئول و ملت ایران خیره شده بود.

باری: زلزله ۲۱ آبان با خساراتی عظیم مادی و تلفات انسانی غیرقابل جبران به تقویم حوادث مرگبار تاریخ معاصر پیوست و ایرانیان و همه انسان­های آزاده عالم را در ماتم و اندوه فرو برد اما درس­ها و پیام­های فراوان حاصل از این رویداد شایسته تأمل و بازخوانیست.

به عنوان یک شهروند اهل آن دیار و کسی از نخستین روزهای این اتفاق ناگوار در جریان کم و کیف اتفاقات و شیوه امدادرسانی و نوع  میزان کمک­های ارسالی و یاری رسانی به بازماندگان حادثه بوده­ام طرح مطالب و نکات ذیل ر ا خالی از فایده نمی ­بینم.

۱- نحوه اطلاع رسانی و پوشش خبری رسانه­های رسمی به ویژه رسانه ملی در لحظات اولیه بروز حادثه و تغییر مرتب متن و محتوی اخبار و به ویژه جابجایی کانون زلزله که ابتداء استان سلیمانیه و شهر حلبچه و کلار عراق و سپس مناطق مرزی میان ایران و عراق در منطقه ازگله و نزدیکی­های دربندیخان عراق را کانون اصلی زمین لرزه عنوان نمودند موجب سردرگمی و نگرانی مردم و شهروندانی گردید که با نگرانی و اضطراب فزاینده پیگیر احوال، سرنوشت و تندرستی هموطنان ساکن این مناطق و آشنایان و بستگان خود در منطقه زلزله زده بودند، به موازات اخبار رسمی پوشش رسانه­ای دنیای مجازی و کانال­های ارتباطی مانند تلگرام،  اینستاگرام و … به ایفای نقش پرداخته و اخبار، تصاویر و صحنه­های ارسالی از سوی فعالین این حوزه­ها موجب حساس شدن فضای جامعه گردید و ملت ایران را به درستی با عمق فاجعه آشنا نمود. پیشی­گرفتن کانال­های ارتباطی و شبکه­های اجتماعی از متولیان رسمی و ملی پوشش اخبار و بازتاب اخبار و انتقال اطلاعات پیرامون این رویداد مرگبار و اعتماد مردم به اخبار و اطلاعات غیر رسمی این کانال­ها جلوه­ای عینی از شکل­گیری حاکمیت دنیای مجازی را به نمایش گذاشت. امری که علی­رغم سودمندی بسیار در صورت عدم مدیریت و ساماندهی در یک جامعه غیر مدرن و در حال گذار می­تواند عواقب زیانبار فراوانی هم به همراه داشته باشد.

چهارشنبه، 22 آذر ماه، 1396
نویسنده:Administrator
بازدید:1213 بار

کسب رتبه  «۴» ارشد دانشگاه سراسری سال ۹۶ در رشته : فقه و حقوق شافعی ، توسط ماموستا سلام قادری ، افتخاری دیگر برای شمشیر ، به امید کسب افتخارات بزرگتر و سربلندی برای شمشیر ی های عزیز.

وب سایت شمشیر هم این موفقیت را به آقای قادری و خانواده ایشان تبریک و برای ایشان آرزوی موفقیت های روز افزون در زندگی را دارد.

شنبه، 20 خرداد ماه، 1396
نویسنده:Administrator
بازدید:431 بار

جناب آقایان بهروز اله مرادی؛ بهروز فرجی؛ جزا امیری؛ جلیل بهرامی و حسین رحمانی  انتخاب درست مردم فهیم دیار با تمدن و فرهنگ و افتخار شمشیر  را که منجر به پیروزی شما بزرگواران در انتخابات این دوره شورای اسلامی شمشیر گردید را به شما و ملت بزرگ شمشیر تبریک عرض می کنیم .
امید است که با همیاری و همدلی کلیه اقشار مردم به اهدافی که مد نظرشما عزیزان که همانا سربلندی شمشیر در همه عرصه ها می باشد دست یابید .همچنین زحمات اعضای قبلی شورا را ارج می نهیم و کمال تشکر را داریم و برای همه آن عزیزان آرزوی توفیق روز افزون را داریم .
آرزوی همه ما سربلندی دیارمان بود بدون شک مردم هم قدر زحمات شما عزیزان رو می دانند، حتما شما بزرگواران در حد توانتان برای مردم شمشیر زحمت کشیده اید.

 

اسامـی منتخبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستای شمشیر سال ۹۶ طبق امار فرمانداری ‌پاوه


۱- بهروز اله مرادی       ۶۷۴   رای
۲- بهروز فرجی            ۵۰۴  رای
۳- جزا امیری               ۴۰۶  رای
۴- جلیل بهرامی          ۳۹۳  رای
۵- حسین رحمانی        ۳۵۲  رای

 

دوشنبه، 1 خرداد ماه، 1396
نویسنده:Administrator
بازدید:390 بار

انا لله وانا الیه راجعون
درگذشت خانم نازعلیزاده همسرمرحوم کریم محمودی
مادرگرامی آقایان عزیز ،کاکا ویس ، عباس محمودی و مرحوم اسکندر وخانم ها خاتون و مینا محمودی و مرحومه خاور
 خواهر گرامی آقایان محمد ، حبیب الله ، عبدالله ، نادر و مصطفی علیزاده و مرحومه ها خدیجه و نقره و سروناز علیزاده
ازاهالی محترم شمشیر رابه خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده برای ایشان غفران و بخشش خداوند قادر و برای بازماندگان صبر و بردباری را از حضرت حق  خواهانیم.
تاریخ فوت8-2-96
علت مرگ کهولت سن
مراسم ترحیم مرحومه روز شنبه 9-2-96منزل شخصی اقای عباس محمودی درشمشیر

شنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1396
نویسنده:Administrator
بازدید:432 بار

اناللە ۆاناالیە راجعۆن


درگذشت اقای احمد پوشند همسر خانم طلیعە رستمزادە و پدر اقایان اکبر، مختار، محمد و بختیار پوشند و برادر اقای رسول  و گردە ، فرشتە رعنا و مرحوم حنیفە ؛  را به  خانواده محترمشان  تسلیت عرض نموده و برایشان غفران و بخشش خداوند قادر و برای بازماندگان صبر و بردباری را ازحضرت حق خواهانیم.


تاریخ فوت 21/12/95


مراسم ترحیم یکشنبه 22-12-95 درمسجد جامع روستای شمشیر

يكشنبه، 22 اسفند ماه، 1395
نویسنده:Administrator
بازدید:438 بار

انا لله وانا الیه راجعون


درگذشت حاجیه خانم ملیعه شریفی مادر شهید بهرام و شهید جزا و خانم کبری فتاحی، خواهرعزت و شهید صابر شریفی از اهالی محترم روستای شمشیر را تسلیت عرض نموده و برای ان مرحوم غفران و بخشش و برای بازماندگان  صبر و شکیبایی از خداوند منان خواستاریم.


تاریخ فوت:3-11-95
علت فوت:کهولت سن


مراسم ترحیم ان مرحوم  امروز دوشنبه 4-11-95 مسجدجامع روستای شمشیر

دوشنبه، 4 بهمن ماه، 1395
نویسنده:Administrator
بازدید:487 بار

لینک گروه مسجد محمد رسول الله روستای شمشیر
https://telegram.me/joinchat/Bou9lwbX1qhveRRHiOKpfQ

در اقدامی زیست محیطی و با همت انجمن زیست یاران شاهو بیش از سیصد کیلوگرم کاغذ باطله در روستای شمشیر جمع آوری شد.
 
انجمن زیست یاران شاهو در ابتکاری زیبا و فعالیتی زیست محیطی، باتوجه به پایان سال تحصیلی و فصل امتحانات دانش آموزان اقدام به جمع آوری کتاب های بلااستفاده و کاغذهای باطله کرد.
 
این فعالیت که عصر  جمعه (1395/03/21)  در روستای توریستی شمشیر  اجرا شد، علیرغم تبلیغات محدود درنهایت با استقبال گرم مردم بیش از سیصد کیلوگرم کاغذ باطله جمع آوری گردید و از ورود آن بە سطل زباله جلوگیری بعمل آمد.
 
انجمن زیست یاران شاهو با این کار علاوه بر فرهنگ سازی در جهت حمایت و حفاظت از محیط زیست، درآمد حاصل از بازیافت کاغدهای باطله را به انجمن های خیریه شهرستان اهداء می کند.
 
گفتنی است برای تهیه هزار کیلو گرم کاغذ باطله باید ۱۵ اصله درخت سبز تنومند که هرکدام شش­ های کره زمین محسوب می­ شوند را قطع کرد، بنابراین اگر هر شخص کاغذهای باطله­ اش را در طول یکسال جمع کند معادل پنج اصله درحت است و اگر همه مردم ایران این کار را انجام دهند از قطع ۱۰۰ میلیون درخت در طول یکسال جلوگیری می شود.
 
لازم به ذکر است در کشورهای توسعه یافته پنجاه درصد کاغذ تولید شده از کاغذهای بازیافتنی است. پس بیاید دست در دست هم دهیم و با جمع آوری و بازیافت کاغذهای باطله از قطع درختان کشورمان جلوگیری نماییم.

شنبه، 22 خرداد ماه، 1395
نویسنده:Administrator
بازدید:425 بار

درگذشت آقای قانع محمودی (طلبه علوم دینی )  فرزند آقای عزیز محمودی (روز پنجشنبه 94/11/22) براثر گاز گرفتگی دریکی ازحجره های دینی شهربانه (روستای زرواو) به رحمت خدارفت.

برای مرحوم ماموستا قانع غفران و بخشش پروردگار متعال و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را ازخداوند کریم خواستارم.علت فوت :گازگرفتگی
مراسم ترحیم مرحوم جمعه 94/11/23مسجدجامع شمشیر

پنجشنبه، 22 بهمن ماه، 1394
نویسنده:administrator
بازدید:480 بار

                                                راه اندازی کانال رسمی تلگرام روستای شمشیر
                                   اگر در گوشیتون تلگرام نصب دارید فقط کافی روی لینک زیر کلیک کنید       

                                                   http://telegram.me/jeanaweshamshir    

                                                           ورود غیر شمشیریها ممنوع

شنبه، 10 بهمن ماه، 1394
نویسنده:kakaei
بازدید:1349 بار

       

                           برای دیدن اندازه واقعی عکس بر روی خود عکس کلیک کنید
images/uploads/photo_2015-12-18_10-32-51.jpg images/uploads/photo_2015-12-18_10-32-46.jpg images/uploads/photo_2015-12-18_10-32-34.jpg images/uploads/photo_2015-12-18_10-32-22.jpg images/uploads/photo_2015-12-18_10-33-03.jpg
جاده نظامی کوهستان شاهو روستای شمشیر به دلیل فصل سرما و تعطیلی کار پیمانکار این پروژه دست به نابودی بیش از حد این طبیعت بکر و دست نخورده را زده است که ماشین الات سنگین خود را از نقطه ی دیگر منطقه قدیمی و گردشگری چند هزار ساله دڕک در دامنه کوهستان شاهو روستای شمشیر با چشمه های خروشان و طبیعت بکر و دست نخورده  به دلیل بی توجه ای بعضی از افراد بی مسئول در حال نابودی است به پائین دامنه کوهستان شاهو منطقل کرده و خسارت جبران ناپذیر دیگری را به این منطقه بکر وارد ساخته است ما از تمام ارگانهای خبری و فعالان محیط زیست عاجزانه تقاضا داریم با خبر رسانی خود مانع نابودی بیشتر کوهستان شاهو شوند
خبر یاسر کاکائی مدیر  انجمن محیط زیست چیا شاهو
جمعه، 27 آذر ماه، 1394
نویسنده:kakaei
بازدید:459 بار
آمار کاربران
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت

خیلی عالیه
میتونه بهتر باشه
جای کار داره
بهترین سایته
نظری ندارم!نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 92
نظرات : 2

جستجو در گوگل


جستجو در وب
جستجوی سايت

آخرین تصاویر
 • مرحوم احمد کرمی و عارف کرمی
 • مردم روستای شمشیر سال ۱۳۵۸
 • رئوف مرادی و مرحوم باقی فرضی
 • متولدین ۱۳۵۰ مدرسه شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر
 • پاییز روستای شمشیر